AZ ALAPÍTVÁNY

Az alapítvány bemutatása
Az ÉLETFA ALAPÍTVÁNY a LELKI EGÉSZSÉGÉRT alapítói gyakorló szülőkként azt látták, hogy a fiatalok egyre több mentális problémával küszködnek, sokan közülük segítségre szorulnak, mert nem tudják azokat egyedül megoldani.

A célt vesztett, kiábrándult, lelkileg elhagyatott kamaszok közül sokan és gyorsan menekülnek az alkoholhoz, gyógyszerhez, kábítószerhez, játékgépekhez.
Személyiségfejlődésük megreked, veszélybe kerül, későbbi családjukban pedig továbbörökítik eredeti problémájukat.

Ugyanakkor azzal is szembesültek, hogy a középkorosztály tagjai és az idősek is sokszor kerülnek olyan konfliktusos helyzetbe, amely lelkileg megviseli őket. A fel nem dolgozott veszteségek, az el nem gyászolt gyász következményeként gyakran jelentkeznek depressziós tünetek és pszicho-szomatikus betegségek.

Az Életfa Alapítvány professzionális humánszolgáltatást nyújt a hozzá fordulóknak. Elsődleges céljai között szerepel:

– a prevenció,
– az egészségnevelés,
– a mentálhigiénés kultúra fejlesztése, terjesztése és
- a családok támogatása.

Neve: ÉLETFA ALAPÍTVÁNY a LELKI EGÉSZSÉGÉRT
Székhelye: 6723 Szeged, Csuka utca 24.
Bírósági végzés dátuma: 2005. 09. 28.
Bírósági végzés száma: Pk.60.118/2005.
Adószáma: 18475403-1-06
Közhasznú szervezetként a nyilvántartásba vétel sorszáma: 1277.

Bankszámlaszám: 10102842 – 55000000 - 01000003

Közhasznúsági beszámoló, 2006 »